Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Gazeta Republika"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Separatistėt e Ukrainės refuzojnė tė ēarmatosen - Gazeta Shqip

Rebelėt zhgėnjehen nga marrėveshja mes Putinit dhe Ukrainės qė i urdhėron tė dorėzohen menjėherė
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Helmoi veten pėr vendin e punės, protestė homazh nė Korēė pėr 52-vjeēaren - Gazeta Shqip

Tubimi u organizua prej shoqatės sė tė shkarkuarve nga administrata Protestuesit kanė ndezur qirinj dhe kanė vendosur lule te Drejtoria
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Vetëvrasja pas largimit nga puna, zbulohet shkresa e transferimit: Të shkojë në Mollaj - BalkanWeb

TIRANE-Gazeta “Panorama” në kryeartikullin e saj të sotëm boton shkresën e transferimit nga detyra të Brunilda Mekës nga ana e drejtoreshës së Deg&e
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Ukraina fillon luftėn pėr qytetet e Lindjes - Gazeta Shqip

Forcat e sigurisė pėrleshen me njerėz tė armatosur, shėnohen viktimat e para mes tė dy palėve
- Shtuar 1 javė mė parė


»Ēudia: Si u bė Nigeria ekonomia mė e madhe e Afrikės brenda natės - Gazeta Shqip

E ricilėsuar si ekonomia mė e madhe e Afrikės, Nigeria po pėrballet me dy kontraste tė mėdha: varfėrinė reale dhe pasurinė statistikore Uri Friedman
- Shtuar 2 javė mė parė


»Greqia del në tregjet financiare pas 4 vjetësh - BalkanWeb

Greqia rikthehet në tregjet financiare duke nxjerrë në shitje bono 5 vjeçare.Ministria e Financave njoftoi sot se Republika e Greqisë mandatoi bankat ndërkomb&e
- Shtuar 2 javė mė parė


»Statusi si çështje dinjiteti kombëtar - BalkanWeb

Dy muaj e ndajnë Shqipërinë nga provimi i pashmangshëm që ka me Bashkimin Europian. Për herë të pestë, nxënësja që u rrëzua4 herë
- Shtuar 2 javė mė parė


»Ukraina nė rrezikun e copėtimit - Gazeta Shqip

Protestuesit pro-rusė aktivizohen papritur dhe sulmojnė ndėrtesat qeveritare, shpallin pavarėsinė
- Shtuar 2 javė mė parė


»Shqipėria, e 56 nė Indeksin e Progresit Shoqėror - Gazeta Shqip

Indeksi i ri i prodhuar nga ekonomistėt amerikanė rekomandon pėr Shqipėrinė pėrqendrimin e politikave nė arsimin e lartė, cilėsinė e banesave dhe krijimin e kushteve pėr shfrytėzim tė qėndrueshė
- Shtuar 3 javė mė parė


»Kerri: Politika e dyerve tė hapura tė NATO-s na ka forcuar - Gazeta Shqip

Sekretari amerikan uron Shqipėrinė pėr pesėvjetorin nė aleancė Sekretari amerikan i Shtetit, Xhon Kerri (John Kerry), pėrmes njė d
- Shtuar 3 javė mė parė


»Sanksionet ndaj Rusisė rrezikojnė qeverinė bullgare - Gazeta Shqip

Reagimi Njė parti e ekstremit tė djathtė kėrcėnon me rrėzimin e qeverisė nėse mbėshtet masat kundėr Moskės
- Shtuar 3 javė mė parė


»"Republika e Serbisë", endenë dokumentet e Komunave të Veriut - Shqiptarja.com

Pavarësisht faktit se në nëntorin e vitit të kaluar Komunat veriore iu nënshtruan procesit zgjedhor, ato ende nuk kanë ndryshuar qasje ndaj shtetit të Kosovës.
- Shtuar 3 javė mė parė


»Mesfushori Merkaj, salla e operacionit i zėvendėsoi fushėn - Gazeta Shqip

Kombėtarja U-17 Olger Merkaj duhej tė kishte qenė njė nga pikat mė tė forta tė kombėtares shqiptare tė futbollit U-17 nė pjesėmarrjen nė Elite Round tė Europianit. Por mesfushori i ta
- Shtuar 3 javė mė parė


»Precedenti “Krimea”, Qendra e Sigurisė Kombėtare: Serbia mund tė sulmojė Kosovėn - BalkanWeb

TIRANE - Qendra Kombėtare e Sigurisė, nėpėrmjet njė studimi voluminoz qė i bėn pėrshkallėzimit tė situatės nė Ukrainė paralajmėron implikime edhe nė Ballkan, duke dhėnė veēanėrisht alarmin pėr mundėsi
- Shtuar 4 javė mė parė


»SINKRONIZIMI I BALLKANIT ME QĖNDRIMET E BE-SĖ - Gazeta Shqip

Brukseli pret nga vendet e Ballkanit Perėndimor, qė nė procesin e integrimit europian tė pėrshtaten gjithnjė e mė shumė me BE, ndėr tė tjera edhe nė fushat e politikės sė jashtme dhe ēėshtjeve ndėr
- Shtuar 4 javė mė parė


»Siguria kombėtare, ‘GSH’ zbardh dokumentin: Rrezik, terrorizmi e nacionalizmi ekstrem - BalkanWeb

TIRANE - Terrorizmi dhe nacionalizmi ekstrem, armėt e shkatėrrimit nė masė, sulmet kibernetike dhe trafiqet e pali-gjshme pėrbėjnė njė kėrcėnim nė rritje pėr sigurinė tonė kombėtare. Paralajmėrimi jep
- Shtuar 5 javė mė parė


»POLITIKA EUROPIANE NĖ AFRIKĖ NJĖ AVENTURĖ E RREZIKSHME - Gazeta Shqip

LUDGER SCHADOMSKY Gjermania sinjalizon rritjen e angazhimit tė saj nė Afrikė nė tė ardhmen. Por jo pėr tė mirėn e “kontinentit tė harruar”, por pėr ti pėlqyer nj
- Shtuar 5 javė mė parė


»Siguria kombėtare, GSH zbardh draftin: Rrezik, terrorizmi e nacionalizmi ekstrem - BalkanWeb

TIRANE - Terrorizmi dhe nacionalizmi ekstrem, armėt e shkatėrrimit nė masė, sulmet kibernetike dhe trafiqet e pali-gjshme pėrbėjnė njė kėrcėnim nė rritje pėr sigurinė tonė kombėtare. Paralajmėrimi jep
- Shtuar 5 javė mė parė


»BE firmos marrėveshjen e asociimit me Ukrainėn - Gazeta Shqip

Synohet pėrafrimi i Kievit me familjen europiane. Jatseniuk: Duam anėtarėsim tė plotė nė tė ardhmen
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Aneksimi i Krimesë dhe Lufta e Freskët - BalkanWeb

Lufta e Ftohtë përfundoi më shumë se dy dekada më parë me një fitore përcaktuese të Perëndimit. Por, aktualisht duket se një luftë e re po f
- Shtuar 1 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 739 ->739 0 total_found -> total_found 1 739 ->739 0 time -> time 1 0.003 ->0.003 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 gazeta ->gazeta 0 docs[0] -> docs[0] 1 55855 ->55855 0 hits[0] -> hits[0] 1 74058 ->74058 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 republika ->republika 0 docs[1] -> docs[1] 1 8347 ->8347 0 hits[1] -> hits[1] 1 11030 ->11030

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos