Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Galerine"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Nje ekspozite per djalin tim - Klan TV

0 brbr
- Shtuar 4 javė mė parė


»Dita e Veres zbulohet kalendari i aktiviteteve ne kryeqytet - News of Albania

Transmetuar me 11032014 - 1553 Tirane 11 mars 2014 NOAal- Zevendesministrja e Mireqenies Sociale dhe Rinise Gentiana Sula prezantoi sot kalendarin e aktivit
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Grate festojne 8 marsin Aktivitete festive dhe protesta - Vizion Plus

brbrAtmosfera ne Tirane ka qene ndryshe ne kete 8 mars Grate dhe vajzat festuan diskutuan por edhe protestuan te bashkuara Per here te pare kryeqyteti ka bashkuar ne parlament grate deputete te trevav
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Te gjitha ushqimet qe ndikojne pozitivisht ne aktivitetin seksual - News of Albania

Transmetuar me 02032014 - 1124 br br Shpesh jemi ne kerkim te ushqimeve afrodiziake te cilat stimulojne deshirat erotike Origjina e fjales afrodiziake vjen
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Sistemi Cerroni ne Shqiperi si zvarritet hidrocentrali i Becchetti - News of Albania

Metoda ime eshte eksportuar edhe jashte Italise Keshtu i eshte pergjigjur gjykatesve Manlio Cerroni daja i Francesco Becchetti-it pronarit te hidrocentalit te paperfunduar te Kalivacit kur u mor ne py
- Shtuar 3 muaj mė parė


»ldquoSistemi Cerroni ne Shqiperirdquo - Top Channel

“Metoda ime është eksportuar edhe jashtë Italisë”. Kështu i është përgjigjur gjykatësve, Manlio Cerroni, daja i Francesco Becchetti-it, pro
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Mbyllet ceshtja per Pikturat e Mios - ABC News

Edhe pse nuk eshte gjetur asnje nga pikturat e zhdukura ne galerine e arteve “Guri Madhi” ne Korce, gjykata pushoi çeshtjen. Ish pergjegjesi i galerise, Sotiraq Xega, per te cilin p
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Shabani Veprat e artit ne GKA do te kuotohen - ABC News

Kjo është vepra me e hershme e artit pamor shqiptar “Motra Tone”  e pikturuar ne  vitin 1883 nga Kol Idromeno.  Me në fund do të shuhet kureshtja se sa k
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Skandali i pikturave ne Korce - ABC News

Prokuroria e Korces kerkoi 1.5 vjet burg per ish pergjegjesin e galerise Sotiraq Xegen, i akuzuar per zhdukjen e pikturave te Vangjush Mios. Xega akuzohet per shperdorim detyre dhe keqmenaxhim te fond
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Artistja me e cuditshme ne bote prodhon triko me vagine VIDEO -18 - Shekulli

pNje grua ka habitur te gjithe me artin e saj teper te vecante Casey Jenkins nje artiste nga Australia eshte bere protagoniste e nje shfaqje vertete te vecante e cila ka huazuar nje menyre unike artiz
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Sotir Capo dhe miqte - Top Channel

Ekspozita tradicionale e cdo fundviti, e kthyer tashmë në një traditë në Galerine e Arteve, “Eduart Lear” i është përkushtuar krejtësisht pikto
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Kreret e shtetit bashke ne Vlore per te nderuar Diten e Flamurit dhe 101 vitet e Pavaresise - ABC News

Me rastin e festave te nentorit sot dhe neser do te zhvillohen aktivitete te shumta. Qeveria ka programuar festime ne Vlore. Ne oren 11.00 mbërriet ne Vlore  tre krerët e shtetit, Presi
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Ekspozita Larg dhe Afer ne GKA - ABC News

Piktori i njohur  kosovar dhe njeriu i  letrave Rexhep Ferri paraqet për publikun shqiptar 50 vite krijmtari ne Galerine Kombetare te Arteve. Piktura e  Ferrit flet me nje gjuhe kr
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Pogradec nxirren nga miniera trupat e 3 te rinjve - Top Channel

Ekipet e shpëtimit kanë gjetur trupat e 3 të rinjve në thellësi të galerisë së braktisur në fshatin Beragozhd të Pogradecit. Ekip
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Pogradec percillen 5 te rinjte - Top Channel

Dy familjet e viktimave të Beragozhdit kanë hapur dyert e mortit, ndërsa në oren 15.00 arkivolet me 5 trupat e pajetë të të rinjve, që humbën jetën
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Varreza e galerive të braktisura - IndeksiOnline

7 persona humbën jetën brenda pak orësh në dy ish-miniera të braktisura në Pogradec dhe në Librazhd. Ata kishin hyre në galeritë e mbyllura për t&e
- Shtuar 6 muaj mė parė


»7 viktima nga aksidentet ne miniera - Top Channel

5 të rinj, të aferm me njëri-tjetrin humbën jetën të asfiksuar në një galeri të braktisur të minierave të qymyrit në fshatin Beragozhd n&e
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Varreza e galerive te braktisura - Top Channel

7 persona humbën jetën brenda pak orësh në dy ish-miniera të braktisura në Pogradec dhe në Librazhd. Ata kishin hyre në galeritë e mbyllura për t&eu
- Shtuar 6 muaj mė parė


»26 punimet e Live Art ne Durres - Shekulli

pp pLive Art ekspozita me 26 punimet finaliste u hap ne galerine e arteve pamore Nikolet Vasia ne Durres Fituesit e kesaj ekspozite Enkelejd Zonja me vepren Kabareja e shallit te kuq Genti Korini me
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Ditet e Mios nė Korēė, ekspozitė me piktorė edhe nga vendet e Ballkanit - Ora News

Kolonia e piktoreve “Ditet e Mios” ka ēelur ekspoziten e saj ku jane paraqitur 35 punime nga piktore shqiptare, por edhe te ftuar nga Maqedonia, Kosova, e vende te ndryshme te Ballkanit
- Shtuar 6 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 470 ->470 0 total_found -> total_found 1 470 ->470 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 galerine ->galerine 0 docs[0] -> docs[0] 1 470 ->470 0 hits[0] -> hits[0] 1 618 ->618

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos