Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Finland"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Finlandė, rrėzohet aeroplanivdesin 8 parashutistė, 3 shpėtojnė - Shqiptarja.com

FINLANDĖ- Nė aeroplan me 11 persona nė bord ka rėnė pas njė problemi nė motor, ku kanė ndėrruar jetė 8 persona ndėrsa 3 tė tjetėr kanė ngelur tė plagosur lehtė. Ngjarja ka ndodhur nė jugperėndim tė Fi
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Finlandë, rrëzohet avioni, humbin jetën 8 parashutistë - BalkanWeb

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Finlandë. Kështu, si pasojë e rrëzimit të një avioni, kanë humbur jetën 8 parashutistë. Lajmi ës
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Armet kimike Siria ka edhe 17 dite afat - Top Channel

Koha po ikën shumë shpejt për Sirinë, që të dorëzojë të gjithë stoqet e armëve të saj kimike, bën të ditur trupa ndërkomb&eum
- Shtuar 2 javė mė parė


» "STREET ART" , piktura mahnistësenga artistet e rrugës - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit FOTO Rreth viteve 2000 lindi një rrymë e re artistike, e cila gjatë viteve solli r
- Shtuar 2 javė mė parė»Historia e tangos: Kėrcimi qė ndezi pasionin nė kryeqytetet mė tė mėdha tė botės - Gazeta Shqip

Nga lagjet e klasės sė ulėt tė Argjentinės, nė pallatet e elitės sė shoqėrisė, tango u kėrcye me sensualitet dhe elegancė nė emėr tė dashurisė kudo nė botė
- Shtuar 4 javė mė parė


»Hoxhaj kërkon shtimin e investimeve finlandeze në Kosovë - IndeksiOnline

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Helsinki, është takuar sot me ministrin e Punëve
- Shtuar 4 javė mė parė


»Tarifa: Siguria kombėtare ėshtė nė duar diletantėsh - BalkanWeb

TIRANE-Raporti i Qendrės Kombėtare tė Sigurisė, njė institucion nė varėsi tė Ministrisė sė Mbrojtjes, ku paralajmėrohej se precedenti “Krimeja” mund t’i japė shkas Serbisė tė sulmojė
- Shtuar 4 javė mė parė»Teza e Putin, ish-diplomati sqaron ndryshimet mes shkėputjes sė Krimesė dhe Kosovės - Ora News

Sean Murphy, ish-diplomat dhe Profesor i sė drejtės nė Universitetin George Washington, thotė se shkėputja e Krimesė nga Ukraina dhe bashkimi i saj me Rusinė ishte njė proēes i ngutur dhe nuk i ngj
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Debati: Mirė se vini nė Luftėn e Ftohtė II - Gazeta Shqip

Kriza e Krimesė shėnon lindjen e njė epoke tė re, Lufta e Ftohtė II, njė konflikt shumė i ngjashėm, por jo aq intensiv sa Lufta e Parė e Ftohtė, por qė edhe njė herė po shkaktohet nga njė paqe j
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Pse 8 Marsi është dita ndërkombëtare e gruas? - IndeksiOnline

Ideja për Ditën Ndërkombëtare të Gruas u hodh fillimisht në fillim të shekullit të 19të, e cila ishte një periudhë e trondituar nga luftr
- Shtuar 2 muaj mė parė»Kissinger: Ukraina nuk duhet t’i bashkohet NATO-s - BalkanWeb

SHBA - Ish-sekretari amerikan i shtetit, Henry A. Kissinger, në një opinion të publikuar në të përditshmet amerikane, lidhur me krizën në Ukrainë, jep nj&e
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Prindërit duhanpirës, dëmtojnëarteriet e fëmijëve të tyre - Shqiptarja.com

Pirja e duhanit nga prindërit ndikon negativisht tek fëmijët e tyre, duke i plakur para kohe enët e tyre të gjakut me tre vjet.Dëmtimi i shkaktuar, i rrit fë
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Inaugurohet Projekti i Binjakëzimit - IndeksiOnline

Sot në Agjencionin e Statistikave të Kosovës (ASK) është mbajtur takimi i inaugurimit të Projektit të Binjakëzimit të BE-së “Mbësht
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Ndalet Putin, urdhėron trupat ushtarake tė tėrhiqen nga kufiri me Ukrainėn - BalkanWeb

RUSI - Presidenti rus Vladimir Putin nėpėrmjet njė konference pėr shtyp nė Kremlin urdhėroi, papritur, trupat ruse qė po kryenin stėrvitje ushtarake qė prej tė mėrkurės sė kaluar, qė tė tėrhiqen nė ba
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Optimizėm me trojkėn, Greqia nė zemėr tė negociatave - Ora News

Ekipi ekonomik i qeverisė greke ka deklaruar se eshte optimist ne lidhje me negociatat me trojken. Njė zyrtar i lartė i Ministrisė sė Financave deklaroi per mediat greke se bisedimet kanė hyrė R
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Euro 2016 Bushi Me i veshtiri - Top Channel

Shqipërisë iu rezervua një grup i vështirë për kualifikueset e Europianit të 2016-s, që do të zhvillohet në Francë. Kombë
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Rruga e Shqipėrisė drejt Euro 2016 kalon pėrmes Ronaldos dhe Serbisė - Gazeta Shqip

Tė gjithė rivalėt nė grup janė mes 30 kombėtareve mė tė mira nė botė Ermal Kuka
- Shtuar 2 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 1676 ->1676 0 time -> time 1 0.002 ->0.002 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 finland ->finland 0 docs[0] -> docs[0] 1 1676 ->1676 0 hits[0] -> hits[0] 1 2518 ->2518

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos