Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Emigranteve Shqiptare"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Hena e Shqiperise Ben Blushi Gabimi qe mund te bejne Shqiperia me Kosoven - News of Albania

Transmetuar me 07042014 - 0014 Ben Blushi Ne qofte se Shqiperia me Kosoven mund te bejne nje gabim ne te ardhmen eshte gara nacionalis
- Shtuar 3 javė mė parė


»Ndėrtimi i aeroportit nė jug tė vendit, Kėshilli bashkiak kėrkon ndėrtimin nė Gjirokastėr VIDEO - Ora News

Planifikimi i qeversise shqiptare per ndertimin e nje aeroporti ne jug te vendit, ka terhequr serish vemendjen e drejtuesve te pushtetit vendor ne Gjirokaster, te cilet kane kerkuar qe ai te nderto
- Shtuar 3 javė mė parė


»Vrasja e Ilia Karelit, Berisha:Krim i shėmtuar shtetėror i autoriteteve policore greke - Ora News

Ndėrsa e ka cilėsuar si tronditės lajmin e vdekjes nė burgun grek tė Ilia Karelit, ish-kryeministri Sali Berisha thekson se vrasja dhe torturimi I tij nga gardianėt grekė ėshtė njė krim i shėmtuar
- Shtuar 4 javė mė parė


»Qeveria partnere e te gjithe atyre qe bejne biznes ne Shqiperi - News of Albania

Transmetuar me 24022014 - 1712 Edi Rama PUBLICITET Ne 1914 Ballkani ishte vendi ku nisi Lufta e Pare Boterore Sot ne 2014 100 vjet me v
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Venizellos takohet me Bushatin dhe Meten - Klan TV

0 brbr
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Majko Shqiperia eshte bere si Sicilia e viteve 70 fajin e ka drejtesia - News of Albania

Transmetuar me 23022014 - 1935 Pandeli Majko PUBLICITET Mungesa e saj po na ha nga pak dhe cdo dite Shqiperia po kthehet dhimbshem ne n
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Vrasja shqiptare nė Greqi, dosja shkon nė gjykatė: Vrasja pėr njė fjalė goje - Ora News

Vrau njė 19-vjeēar gjatė festimit tė fejesės sė njė miku tė pėrbashkėt nė Greqi nė vitin 1999, Prokuroria e Tiranės kėrkon gjykimin pėr akuzėn e vrasjes me paramendim. Ngjarja ka ndodhur 15 v
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Rama ne konsullaten e Milanos Do te permiresojme sherbimin - News of Albania

Transmetuar me 01022014 - 1132 Kryeministri Edi Rama PUBLICITET br br Milano 1 shkurt 2014 NOAal-Gjate vizites se tij ne Itali Kryemi
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Greqia kercenon emigrantet - Top Channel

Duke treguar për Top Channel vendimet e organeve greke, me ane të të cilave u kerkohet që të sjellin certifikata apo pasaporta me emërtimin korrekt të toponimeve
- Shtuar 3 muaj mė parė»Raciste te shemtuar ne Itali Ndalohen qente dhe shqiptaret ne lokal - News of Albania

Transmetuar me 02012014 - 2150 PUBLICITET Padova 3 Janar 2014 NOAal - Nje racizem i shemtuar ne Padova ku ne lokalin me te frekuentuar
- Shtuar 4 muaj mė parė


»BSH Viti 2013 emigrantet sollen me pak para - News of Albania

Parate qe emigrantet shqiptare sjellin si transferta ne Shqiperi kane rene ndjeshem gjate ketij viti Madje as festat e fund vitit nuk rriten prurjet e tyre pasi nje pjese e madhe e shqiptareve qe jeto
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Racistė tė shėmtuar nė Itali: Ndalohen qentė dhe shqiptarėt nė lokal(!) - News of Albania

Transmetuar më 02.01.2014 - 21:50 PUBLICITET Padova, 3 Janar 2014 NOA.al - Njė racizėm i shėmtuar nė Padova, ku nė lokalin mė tė
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Totozani Rritet numri i emigranteve - Top Channel

Numri i shqiptareve qe kerkojne azil ne vendet perendimore ka nje trend ne rritje. Institucioni i Avokatiti të Popullit është duke bërë gati një raport  me te dhe
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Fluks ne pikat e kalimit kufitar rradhe te gjata ne Muriqan dhe ne Kapshtice - ABC News

Mijera emigrante kane vershuar ne pikat kufitare pas perfundimit te festave te fundvitit.  Largimi i tyre drejt vendeve ku jetojne dhe punojne, ne fundjave ka afruar edhe rradhe te gjata, ne Mor
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Emigrantet kthehen ne vendet e punes radhe te gjata ne dogane - Shekulli

pEmigrantet shqiptare po u drejtohen vendeve te tyre te punes pas festimit te festave te fundvitit ne Atdhe Mengjesi i se shtunes ka njohur nje shtim te fluksit te levizjes se emigranteve ne pikat ton
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Fluks emigrantesh ne Kakavije - ABC News

Kater dite pas festave te fundit, eshte shtuar fluksi ne pikat e kalimit kufitar me Greqine. Gjate 24 oreve, ne Kakavije kane kaluar kufirin ne drejtim te shtetit Helen, rreth 5 mije persona dhe qindr
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Fluks emigrantėsh nė Kakavijė. Gjatė 24 orėve tė fundit u kthyen nė Greqi rreth 5 mijė persona - Gazeta 55

04-01-2014 / Gazeta 55 Katër dite pas festave te fundit, eshte shtuar fluksi ne pikat e kalimit kufitar me Greqine. Gjate 24 oreve, ne Kakavije kane kaluar kufirin ne drejtim te shtet
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Pas festave te fundvitit nis kthimi i emigranteve ne vendet e tyre te punes - ABC News

Pas përfundimit të festave të fundvitit emigrantët shqiptarë, kanë nisur kthehen në vendet ku jetojnë e punojnë. Nga pika kufitare e portit të Durr&eu
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Shpenzimet gjatė festave nė Vlorė, ulen me 80 % prenontimet nė lokale - Ora News

Qytetit te Vlores duket se i eshte rikthyer jeta pas dy dite qetesie dhe rruge te boshatisura.Gjate dites se sotme jane ēelur te gjitha bizneset private dhe bulevardi i qytetit ka shenuar nje numer
- Shtuar 4 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 1256 ->1256 0 time -> time 1 0.006 ->0.006 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 emigranteve ->emigranteve 0 docs[0] -> docs[0] 1 2349 ->2349 0 hits[0] -> hits[0] 1 3926 ->3926 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 shqiptare ->shqiptare 0 docs[1] -> docs[1] 1 178360 ->178360 0 hits[1] -> hits[1] 1 357227 ->357227

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos