Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Dita Boterore"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Sot dita boterore e Autizmit - Klan TV

0 brbr
- Shtuar 3 javė mė parė


»21 Marsi dita e sindromit Down - Klan TV

0 brbr
- Shtuar 5 javė mė parė


»MPJ Bushati Krimea me Kosoven ngjajne sa molla me portokallin - News of Albania

Transmetuar me 15032014 - 0926 Bushati pritet nga Thaci ne Prishtine Ministri i Jashtem shqiptar Ditmir Bushati ka qene i prere kur ka
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Dita boterore e veshkave 1 ne 10 i semure - Vizion Plus

brbrPertej debateve per sasine e ujit qe duhet te konsumoje nje njeri cdo dite mjeket pohojne se eshte vertetuar qe ai mbron organizimin nga nje sere semundjesh Nje person mund te humbe edhe 90 te fun
- Shtuar 1 muaj mė parė


»8 Marsi Dita Nderkombetare e Gruas - Shekulli

SSSAbrASS brbrKjo dite u dedikohet mbi te gjitha grave te thjeshta te cilat ne saj te vlerave te tyre ndryshuan historine boterore kjo dite u kushtohet grave te cilat per shekuj luftuan per barazine
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Rusia rrit kontrollin ushtarak ne Krime - Top Channel

Rusia ka rritur edhe më tej kontrollin ushtarak në rajonin ukrainas të Krimesë duke marrë “de facto” kontrollin e tij edhe pse Perëndimi i ka kërkuar t&e
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Krimea pushtim pa lufte - Top Channel

Armë nuk janë qëlluar e traktate nuk janë firmosur, por Krimea është 'de facto' nën kontrollin e armatosur rus. Dy baza ushtarake ukrainase jan&e
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Ukraina pergatitet per lufte - Top Channel

Ukraina shpalli mobilizimin e përgjithshëm të të gjithë rezervistëve të saj, pasi Parlamenti Rus aprovoi kërkesën e presidentit Putin për të vend
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Krime ruset pushtojne aeroportet - Top Channel

Dy aeroportet kryesore të krahinës ukrainase të Krimesë janë pushtuar gjatë orëve të natës nga njerëz të armatosur me uniformë të ushtr
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Yanukovych Une i vetmi president - Top Channel

Presidenti i shkarkuar i UkrainĆ«s nuk e njeh qeverinĆ« e re, tĆ« pĆ«rfaqĆ«suar sipas tij ā€œnga fashistĆ« tĆ« mbĆ«shtetur nga perĆ«ndimiā€ dhe kĆ«rkoi shpĆ«rndarjen e menjĆ«hershme tĆ« qeverisĆ« dhe
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Dita boterore e Radios - Top Channel

Në ditën botërore të Radios, 13 Shkurt, Instituti shqiptar i Medias, në Tiranë, prezantoi librin “Dinamika e transmetimeve radiofonike në Shqipëri, 1938-2
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Beqaj Me buxhetin e 2014 dyfishojme fondet kunder kancerit - News of Albania

Transmetuar me 04022014 - 1946 Ministri i Shendetesise z Ilir Beqaj PUBLICITET Tirane 4 shkurt 2014 NOAal- Ne kuadrin e 4 Shkurtit Dite
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kanceri kercenon njerezimin - Top Channel

Bota përballet me një dallge batice të kancerit dhe nevoja e fokusimit tek parandalimi i kësaj sëmundje përmes reduktimit të duhanpirjes, frenimit të obezit
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Erdogan pushton mediat boterore - IndeksiOnline

PRITJE MADHËSHTORE PËR KRYEMINISTRIN ERDOGAN NË STAMBOLL (ORA 2 E NATË)Ja si e përshkruan mediat botërore ngjarjen. Die Welt (GJERMANI) Baba u kthy .....
- Shtuar 4 muaj mė parė


»1 Dhjetori Dita Nderkombetare e luftes kunder HIVAIDS rritet numri i te prekurve - ABC News

1 Dhjetori eshte Dita Ndërkombëtare e luftes kunder SIDA-s, e cila ka per qellim te terheqe vemendjen per pandemine qe shkakton perhapja e virusit HIV. Virusi HIV vazhdon të jetë p
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Qendrimi i Ministrise se Drejtesise greke - ABC News

Ne Permet ka pasur edhe 1400 varre te tjera te ushtareve greke. Deklarata u be ne Kelcyre ne festen per te renet e luftes Italo-greke nga sekretari i ministrise se drejtesise greke Jorgos Sulas i cili
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Dita Boterore e Urise - ABC News

“Mendoni per ata qe nuk jane si ju”. Nen kete moto Kryqi i Kuq dega e Tiranes ka shperndare ndihma per personat ne nevoje. Kjo eshte organizuar me rastin e 17 tetorit, dites nderkombetare
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Rrėnimi gradual i Beratit, infrastruktura rrugore e shkatėrruar nė ēdo cep - Ora News

Qyteti i Beratit, pjese e trashegimise boterore tė UNESCO-s duket se po degradon ēdo dite e me teper duke humbur vlerat e nje qyteti Muze. Shtrirja e tij dhe ndertimi i banesave te reja gjate ketyr
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Dita nderkombetare e shendetit mendor - ABC News

Jane nxenes te gjimnazit “Çajupi” ne Tirane, por jo ne nje ore te zakonshme mesimi. Mjeket dhe psikologet po i flasin per ankthin dhe depresionin. Ne diten nderkombetare te shendet
- Shtuar 7 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 468 ->468 0 total_found -> total_found 1 468 ->468 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 dita ->dita 0 docs[0] -> docs[0] 1 31278 ->31278 0 hits[0] -> hits[0] 1 40146 ->40146 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 boterore ->boterore 0 docs[1] -> docs[1] 1 7796 ->7796 0 hits[1] -> hits[1] 1 11564 ->11564

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos