Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Diskursit"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»OPOZITA SI ASET APO SI KOLATERAL? - Gazeta Shqip

FLAMUR KUĒI Qė riroganizimi i PD tė mos jetė njė tender me fitues tė paracaktuar Pas rreth 10 muajve nga zgjedhjet e fundit, ku PD mori njė humbje tė thellė
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Grida Duma si produkt - News of Albania

Transmetuar me 15042014 - 0100 PUBLICITET Nga Hamit Takabr br Doktoresha e shkencave sociale ish-zevendesministrja e Integrimit e qe
- Shtuar 1 javė mė parė


»Kush po proteston nė tė vėrtetė? - Shekulli

Enver Caka Nė njė kohė kur Shqipėria po bėn progres dhe tė gjithė ndėrkombėtarėt po i japin nota pozitive, opozita del me deklarata tė ndryshme pėr shtyp. Mbrapa ēdo zėdhėnėsi
- Shtuar 2 javė mė parė


»Beteja Basha-Topalli dhe deformimi i diskursit politik - Tirana Observer

Nga Luan Kurti
- Shtuar 3 javė mė parė



»BUMERANG - Gazeta Shqip

LEONARD BODURI
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kush po e pengon ringritjen e shtetit - Shekulli

SSSAASS Panajot Barka/publicist Situata sot nė Shqipėri pėrjetohet mbi njė konflikt kapital. Nga njėra makina e shtetit e dėrmuar nga korrupsioni, interesi privat dhe i kapur nga politik
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Shfryrje pėr tė mbytur tė vėrtetėn - Tema


- Shtuar 3 muaj mė parė


»Debatet e dëmshme për tolerancën e fesë - IndeksiOnline

Debatet lidhur me tolerancën brenda fetare dhe ndërfetare në Kosovë, të cilat iniciohen në media ose edhe në mjediset joformale, jo rrallë marrin hov p&
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Rreziku nga radikalizmi fetar - Shekulli

Radikalizmi fetar ėshtė problemi numėr njė dhe rreziku mė i madh pėr interesat nacionale nė afat tė gjatė. Korrupsioni dhe krimi i organizuar ėshtė problem po ashtu i madh pėr tė
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Fillesat e zgjimit kombëtar shqiptarne oborrin e Ali Pashe Tepelenës - Shqiptarja.com

Viti 1789 është një vit emblematik për Evropën dhe më gjerë pasi shënon lindjen dhe konceptimin e ideve të reja për shtetin kombëtar. Revolucioni
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Fushatë pa kod mirësjelljeje - IndeksiOnline

Fushata zgjedhore për balotazh në 25 komuna, sipas shoqërisë civile, ka shpërfaqur mungesën e edukatës politike të partive që garojnë në raund
- Shtuar 5 muaj mė parė


»P.Evropian, rekomandohet dhėnia e statusit nė dhjetor - Tirana Observer

Komisioni pėr Politikėn e Jashtėm nė Parlamentin Evropian, ka miratuar rezolutėn pėr Shqipėrinė, ku rekomandohet dhėnia e statusit tė vendit kandidat nė dhjetor.
- Shtuar 5 muaj mė parė


»PE: Shqipėria progres, ti jepet statusi - Gazeta Shqip

Komiteti i Jashtėm i PE diskuton rezolutėn pėr Shqipėrinė. Vuljaniē: Armėt kimike, qeveria dėgjoi popullin 
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Parlamenti Europian publikon18 rekomandimet pėr Shqipėrinė - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Gjermania:Plotėsoni kėrkesat pėr BE Komisioni pėr Politikėn e Jashtėm nė Parlamentin Europian ka miratuar rezolutėn pėr Shq
- Shtuar 5 muaj mė parė



»Basha: Rama po na ēon nė krizėtė rishqyrtojmė mandatin e tij - Shqiptarja.com

TIRANĖ - Kreu i Partisė Demokratike, Lulzim Basha ka artikuluar sot pėr herė tė parė “rishqyrtimin dhe rievokimin e mandatit tė qeverisė Rama”. Kėtė e ka bėrė nė njė takim me grupin parlam
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Basha: Mosmbledhja e tė ardhurave, nė qendėr tė diskursit tė opozitės - Ora News

Edhe pse mazhoranca e kaloi me shumicė votash nė parlament, akti normativ pėr ndryshimet nė buxhetin 2013 duket se do vazhdojė tė mbetet temė e nxehtė mes palėve. Partia Demokratike deklaroi sot ve
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Basha: PD do pėrshkallėzojė betejėn, kundėrshtarėt po rrezikojnė stabilitetin e vendit - BalkanWeb

TIRANĖ-“U kemi premtuar qytetarėve opozitė tė fortė. Pėrshkallėzim betejės kundėr paligjshmėrisė nė Kuvend dhe kudo ku opozita mundet tė thotė fjalėn e saj”. Kėshtu garantoi so
- Shtuar 6 muaj mė parė



< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 170 ->170 0 total_found -> total_found 1 170 ->170 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 diskursit ->diskursit 0 docs[0] -> docs[0] 1 170 ->170 0 hits[0] -> hits[0] 1 194 ->194

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos