Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Bujanovc"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Lasgushi dhe Kosova, njëdashuri me ndarjen në mes - Shqiptarja.com

Lasgushi vdiq fizikisht më 12. 11. 1987, në Tiranë, dhe u varros në dheun e lindësve të tij, në Pogradec më 14. 11. 1987, ngjitur me Shqipërinë dh&eum
- Shtuar 4 javė mė parė


»Basha, “Qytetar Nderi” i Deēanit: Paralelet mes Kosoves dhe Krimesė, absurde - BalkanWeb

DECAN- Kosova pėrkujton sot 15 vjetorin e ndėrhyrjes sė NATO-sė, e cila i dha fund fushatės sė spastrimit etnik nė Kosovė. Fushata e bombardimeve qė zgjati 78 ditė shėnoi edhe kthesėn e madhe nė histo
- Shtuar 5 javė mė parė


»Ushtria amerikane vizitë në Preshevë, informohet mbi situatën në rajon - BalkanWeb

PRESHEVE-Përfaqësues të ushtrisë amerikane kanë vizituar sot Preshevën e Bujanovcin për tu informuar mbi situatën aktuale në rajon. Lidhur me këtë
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Thaci Serbia nuk mund te organizoje zgjedhje ne Kosove - News of Albania

Transmetuar me 15032014 - 1539 Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci duke folur sot me mediat Prishtine 15 mars 2014 NOAal - Kryeministr
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Thaçi: Serbia s’mund të organizojë zgjedhje në Kosovë - IndeksiOnline

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ripërsëritur se Serbia nuk mund të organizon zgjedhjet serbe në Kosovë, por që qytetarëve serbë do
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Situata e rendit dhe SHISH, Ramanė Kuvend: Reforma ka nisur - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VD Kuvendi rrėzon dekretet e Nishanit VIDEO Fjala e Kryeministrit Rama, sot nė Kuvend TIRANE - Debate tė forta nė Kuvend p
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Harito-Berishės:I bėre presion mee-mail administratės pėr votat - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VD LIVE TV/Punėsimi, debate nė Kuvend TIRANE -   Debati i nxehtė nė seancėn e sotme parlamentare nxorri nė sipėrfaqe atė qė
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Deputeti shqiptar në Serbi: Vizita e Ramës në Beograd, të jetë kontribut për Preshevën - BalkanWeb

TIRANE - Deputeti i vetëm Shqiptar në parlamentin e Serbisë, zoti Riza Halimi e cilëson absurde deklaratën e ministrit të jashtëm Serb Mrkiç se Shqiptarë
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Deputeti shqiptar nė Serbi: Vizita e Ramės nė Beograd, tė jetė kontribut pėr Preshevėn - BalkanWeb

TIRANE - Deputeti i vetėm Shqiptar nė parlamentin e Serbisė, zoti Riza Halimi e cilėson absurde deklaratėn e ministrit tė jashtėm Serb Mrkiē se Shqiptarėt nė Preshevė gėzojnė tė gjitha tė drejtat, ndė
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Qeveria serbe, kundër flamurit shqiptar në Luginë - BalkanWeb

Kryetari i trupit koordinues për Bujanovc, Preshevë dhe Medvegjë, Zoran Stankoviç, ka thënë se qeveria serbe dëshiron që sa më parë të vazhdoj&
- Shtuar 5 muaj mė parė


»100 vjet , por sėrish mbetemi nė fund tė Europės - Shekulli

Ymer Halimi Sot jemi shteti me demokracinė mė tė dobėt nė Evropė, jemi vendi Ballkanik me mė sė shumti njerėz qė emigrojnė nė perėndim. Ne kemi  rreth 700 mijė shqiptarė emigrantė
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Kosova heq taksen e shqiptareve - Top Channel

Qeveria e Kosovës miratoi heqjen e taksës kufitare për automjetet e qytetarëve të Preshevës, Medvegjës dhe Bujanovcit. “Unë kam shqyr
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Thaēi heq taksėn doganore pėr shqiptarėt e Preshevės - Ora News

Kryeministri i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, nė takimin e sotėm qė pati me pėrfaqėsuesit e shqiptarėve tė Preshevės, Medvegjės dhe Bujanovcit, diskutoi pėr sfidat me tė cilat po pėrballen qy
- Shtuar 7 muaj mė parė»Vulin: Serbët në Shqipëri, të kenëtë drejtat e shqiptarëve në Serbi - Shqiptarja.com

LEPOSAVIÇ - Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksandër Vulin, ka deklaruar se Serbia, për të gjithë serbët kudo që
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Në Bujanoc, në 2017-n një ndër bazatkryesore të NATO-s - Shqiptarja.com

BUJANOC – Anëtarët e një delegacion të Departamentit të Shtetit dhe Ushtrisë së SHBA-së, e cila drejtohej nga Michael Smith, nga Iniciativa globale pë
- Shtuar 10 muaj mė parė»Hipnoza nacionaliste e njė ish-komunisti - Shekulli

Fatmir Grajēevci/profesor filozofie -Sot askush nuk e mohon faktin se kryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha, qė po i numėron ditėt e fundit tė mandatit tė 2, ėshtė personaliteti i Shqipėr
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Kosove debat per Luginen e Presheves - Top Channel

Kuvendi i Kosovës për herë të parë ka debatuar për Luginën e Preshevës dhe të drejtat e shqiptarëve në këtë pjesë.
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Kryeministri Berisha pret ne takim pėrfaqėsues te Luginės se Preshevės   - Keshilli i Ministrave

Kryeministri Berisha priti ne nje takim vëllazëror dy përfaqësues  te Lugines se Presheves, z. Riza Halimi, deputet ne Parlamen
- Shtuar 1 vit mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 198 ->198 0 total_found -> total_found 1 198 ->198 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 bujanovc ->bujanovc 0 docs[0] -> docs[0] 1 198 ->198 0 hits[0] -> hits[0] 1 281 ->281

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos