Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Bregu I Fildishte"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Yaya Toure Ne futboll ka racizem - News of Albania

Nuk konsiderohem nder futbollistet me te mire ne bote vetem pasi jam afrikan Fjale te ashpra dhe te drejteperdrejta Yaya Toure nuk i bie rrotull e rrotull i perdor fjalet si nje thike per te arritur n
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Kupa e Afrikes Bregu i Fildishte ne cerekfinale - Top Channel

Bregu i Fildishtë arriti fitoren e dytë në grupin D pasi mundi Tunizinë 3-0 dhe në këtë mënyrë klasifikohet matematikisht për në çerekfina
- Shtuar 1 vit mė parė


»Ne Afrike armatim iranian - Top Channel

Në zonat e përfshira në konflikte të përgjakshme në Afrike si Sudani, Republika Demokratike e Kongos dhe Bregu i Fildishte jane transportuar per vite me radhe municio
- Shtuar 1 vit mė parė


»Franca rrit pranine ushtarake ne Mali - Top Channel

Franca do të shtojë trupat në Mali, në mbështetje të 750 ushtarëve, që ndodhen tashmë në këtë vend për t'i bërë balle rebel
- Shtuar 1 vit mė parė


»Bregu i Fildishte viti i ri kthehet ne tragjedi - ABC News

Te pakten 61 persona kane humbur jeten gjate hedhjes se fishekzjarreve ne Bregun e Fildishte, ndersa rreth 250 u plagosen. Sipas autoriteteve mes te vrareve ka edhe shume femije. Festa
- Shtuar 1 vit mė parė


»Bregu i Fildishte tragjedi gjate festimeve - Top Channel

Festa e Vitit të Ri ka përfunduar në tragjedi në Abixhan të Bregut të Fildishte, qyteti më i populluar i vendi Te pakten 60 persona kane humbur
- Shtuar 1 vit mė parė


»Pele ne Kupen e Afrikes do ndjeke finalen Zambia-Bregu i Fildishte - ABC News

Legjenda braziliane e futbollit, Pele vizitoi qytetin e Librevilit, në prag të finales së Kupës së Afrikës 2012, që do të luhet të dielën ndërmje
- Shtuar 3 vite mė parė


»Bregu i Fildishte Tifozet festojne daljen ne finale - ABC News

Finalja e parë që nga viti 2006 u prit me entuziazëm të madh në kryeqytetin Abixhan. Tifozë të panumërt të Bregut të Fildishtë kërcyen e k&e
- Shtuar 3 vite mė parė


»Kupa e Afrikes Drogba udheheq Bregun e Fildishte - Top Channel

Bregu i Fildishtë ndërpret ëndrrën e lojtarëve të Guinesë Ekuatoriale për të vazhduar më tej në Kupën e Afrikës, kompeticion që po
- Shtuar 3 vite mė parė


»Ish-presidenti B.Fildishte mberrin ne Hage - Top Channel

Ish-presidenti i Bregut të Fildishtë, Laurent Gbagbo, mbërriti të mërkurën në Gjykatë
- Shtuar 3 vite mė parė


»Mandat-arresti per ish-presidentin e B.Fildishte - Top Channel

Gjykata Penale Ndërkombëtare ka nxjerrë një mandate-arresti ndërkombëtar kundër ish-presid
- Shtuar 3 vite mė parė


»Pushtoni Wall Street-in - Frika ne SHBA nga trazirat - Deutsche Welle

Ne po na shesin Kapitalizmi baraz kriminalitet i organizuar Ku mbeti parashuta ime e arte e menaxherit therriten te henen 04.10. demonstruesit ne lagjen e bankave ne Boston. Levizja Pushtoni Wa
- Shtuar 3 vite mė parė


»Bregu i Fildishte njeh Kosoven - Top Channel

Bregu i Fildishtë është shteti i 84 që e ka njohur Republikën e Kosovës.
- Shtuar 3 vite mė parė


»Bregu i Fildishte njeh republiken e Kosoves - Alsat

Kosova rregjistron një tjetër njohje si shtet në arenën ndërkombëtar. Ajo është njohur nga qeveria afrikane e Bregut të Fildishtë. Njohja i ësht&
- Shtuar 3 vite mė parė


»Arsenal, fundi i njė ere - Vizion Plus

Me lojtarin nga Bregu i Fildishte shkon ne 6 numri i futbollisteve te larguar nga Londra pas Gael Klishi te Manēester City, Denilson ne Brazil, Karlos Vela te Socieedad dhe Pedro Boteljo te Rajo Vaj
- Shtuar 3 vite mė parė


»Me shume refugjate se kurre me pare - kufijte per ne Evrope mbyllen me fort - Deutsche Welle

Raporti per refugjatet ne vitin 2010 i Organizates Humanitare te Kombeve te Bashkuara per Refugjatet UNHCR ishte deri i frikshem Me rreth 43 milione njerez numri i refugjateve
- Shtuar 3 vite mė parė


»Angola eshte vend i gabuar per eksport armesh - Deutsche Welle

Ne Angola ne enklaven veriore te Cabinda-s ekziston prej dekadash nje konflikt i pergjakshem. Disa grupe luftojne atje per pavaresine e zones te pasur me nafte. Vemendja e botes u fokusua ne ke
- Shtuar 3 vite mė parė


»Bregu i Fildishte masaker civilesh - Top Channel

220 civilë janë vrarë nga milicët dhe mercenarët e Laurent Gbagbo, ish-president i vendit afrikan, ditën e djeshme në Bregun e Fildishtë.
- Shtuar 3 vite mė parė


»Bregu i Fildishte arrestohet ish- presidenti. Perfundon lufta civile - Alsat

Ish-presidenti i Bregut të Fildishtë, Loren Gabo ambicjet e të cilit për pushtet shkaktuan disa muaj luftë civile, është arrestuar pasi mjete të blinduara franc
- Shtuar 4 vite mė parė


»Bregu i Fildishte zbulohen 100 kufoma - Top Channel

Mbi 100 trupa të pajetë janë zbuluar në Bregun e Fildishtë, kanë bërë të ditur Kombet e Bashkuara, ku vazhdojnë luftimet mes grupeve rivale për p
- Shtuar 4 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 146 ->146 0 total_found -> total_found 1 146 ->146 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 bregu ->bregu 0 docs[0] -> docs[0] 1 7489 ->7489 0 hits[0] -> hits[0] 1 15594 ->15594 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 fildishte ->fildishte 0 docs[1] -> docs[1] 1 265 ->265 0 hits[1] -> hits[1] 1 356 ->356

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos