Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Brain Gain"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Departamenti i Administratės13 vende vakante nė 5 ministri - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit www.pad.gov.al TIRANE- Nė faqen online tė Departamentit tė Administratės Publike janė shpallur vendet vakante nė ministrit
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Gjosha pret koordinatoren e OKB: Me rėndėsi lufta kundėr diskriminimit dhe barazia gjinore - Ora News

Ministrja e Integrimit Evropian, Klajda Gjosha, u takua sot me Koordinatoren e Pėrhershme tė OKB nė Shqiperi, Touimi- Benjelloun. Touimi- Benjelloun shprehu gatishmėrinė e Kombeve tė Bashkua
- Shtuar 7 muaj mė parė


»OKB mbështet Shqipërinë në përmbushjen e prioriteteve - BalkanWeb

TIRANË- Organizata e Kombeve të Bashkuara është e gatshme të bashkëpunojë me Shqipërinë për t’a mbështetur në prioritetet e saj. Garan
- Shtuar 7 muaj mė parė


»3 mijë studentë lënë fakultetetshqiptare, ikin me studime jashtë - Shqiptarja.com

TIRANE- Plot 3200 studentë të rinj, që këtë vit u ka dalë emri në listat e fituesve të universiteteve publike, kanë vendosur të braktisin shkollat e l
- Shtuar 7 muaj mė parė

»Rama: Auditim ndėrkombėtartė financave brenda vitit - Shqiptarja.com

TIRANE - Kryetari i Partisė Socialiste mblodhi sot Asamblenė Kombėtare pėr tė falėnderuar tė gjithė pėr fitoren e zgjedhjeve tė 23 qershorit, duke nėnvizuar disa herė se me kėtė mandat populli ka vėnė
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Kryeministri Berisha zhvillon njė bashkėbisedim me studentėt e ekselencės   - Keshilli i Ministrave

Së pari, ju përshëndes shumë përzemërisht, shpreh nderimin dhe respe
- Shtuar 1 vit mė parė


»Kryeministri Berisha nis me studentėt, serinė e takimeve me qytetarėt pėr projektin Shqipėria e Zhvilluar Europiane   - Keshilli i Ministrave

Kryeministri Berisha nisi sot me një takim me studentë dhe pedagogë të rinj të universit
- Shtuar 1 vit mė parė


»Qeveria miraton vendim pėr fondin e ekselencės pėr mbėshtetje financiare tė studentėve tė shkėlqyer   - Keshilli i Ministrave

Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin “Për fondin e ekselencës për mbështetje financiare t&eu
- Shtuar 1 vit mė parė


»Identiteti i diasporės - Gazeta 55

12-09-2012 / Nga Denis Nushi Identiteti i gjeneratave të reja në diasporë nuk bazohet në të qenit kosovar si para dhe gjatë luftës (1989-1999), kur famil
- Shtuar 2 vite mė parė»Bregu-Rames: Kujdes me SHISH, nuk eshte forum partie Eva Gjura - Koha Jonë

Mazhoranca reagoi dje ashper ndaj akuzave te opozites, per shkarkimin e kryetarit te SHISH-it dhe emerimin e kryetarit te ri. Gjate nje komunikimi me median, ministria e Integrimit njeheresh edhe Zedh
- Shtuar 2 vite mė parė


»Mazhoranca: SHISH, agjenci e ekzekutivit, jo pronė apo forum i ndonjė partie politike - Gazeta 55

13-08-2012 / Gazeta 55 Emërimi i Kreut të ri të SHISH, Bregu: “Në përputhje me ligjin dhe Kushtetutën” Qeveria i është kund&
- Shtuar 2 vite mė parė


»Deklaratė pėr shtyp e ministres sė Integrimit dhe zėdhėnėses sė qeverisė, zonjės Majlinda Bregu   - Keshilli i Ministrave

Këto ditë, për të mbuluar me zhurmë aktin e papërgjegjshëm të bllokimit të heqjes së imunitetit dhe ma
- Shtuar 2 vite mė parė


»Bregu: Emërimi i drejtorit të SHISH-it, sipas Kushtetutës - Gazeta Start

Reagimi i Miniatres sė Integrimit vjen pas kundėrshtis qė shfaqi kreu Partisė Socialiste, Edi Rama, pėr emėrimin nė krye tė SHISH-it, Visho Ajazin. Gjatė deklaratės sė saj, zonja Bregu tha se “nė ēdo
- Shtuar 2 vite mė parė


»Emėrimi i Kreut tė ri tė SHISH, Bregu: Nė pėrputhje me ligjin dhe Kushtetutėn - Gazeta 55

12-08-2012 / Gazeta 55 Mazhoranca: SHISH është agjenci e ekzekutivitQeveria i është kundërpërgjigjur sot akuzave të opozitës lidhur me e
- Shtuar 2 vite mė parė


»Lika, matematikani qė humbi 40% tė kursimeve nga investimi i gabuar - Gazeta Shqip

Fatjona MejdiniPasuria Kreu i Shėrbimit Informativ ka deklaruar historinė e
- Shtuar 2 vite mė parė


»Kreu i SHISH: 12 vite nė Kanada, ja pse u ktheva nė Tiranė - BalkanWeb

TIRANE- Nė tė parėn dhe tė vetmen intervistė tė dhėnė pėr mediat nė 16 dhjetor tė vitit 2010 pėr emisionin “Pasqyra shqiptare” qė transmetohet nė Toronto tė Kanadasė, drejtori i ri i Shėrb
- Shtuar 2 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 267 ->267 0 total_found -> total_found 1 267 ->267 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 brain ->brain 0 docs[0] -> docs[0] 1 342 ->342 0 hits[0] -> hits[0] 1 604 ->604 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 gain ->gain 0 docs[1] -> docs[1] 1 290 ->290 0 hits[1] -> hits[1] 1 487 ->487

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos