Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Bostonit"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Maratona e Bostonit fiton per here te pare nje amerikan - News of Albania

Amerikani me origjine nga Eritrea Meb Keflezighi vrapoi per 2 ore 8 minuta dhe 36 sekonda duke fituar keshtu maratonen e Bostonit e cila vitin e kaluar perfundoi ne tragjedi per shkak te nje shperthim
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Maratona e Boston-it, nėn masa tė rrepta sigurie - Ora News

Qindra pjesėmarrės po bėjnė pėrgatitjet e fundit pėr tė marrė pjesė nė Maratonėn e Boston-it, paksa tė frikėsuar pas ngjarjes sė njė viti mė parė, ku gjatė garės 2 bomba shpėrthyen pranė vijės sė f
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Boston nderohen viktimat e maratones - Top Channel

Garuesit në maratonën e Bostonit mbajtën një moment heshtje paranisjes së garës, në nder të personave të vrarë dhe të plagosur në sulmin me
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Maratona e Bostonit, fitues Keflezigi për meshkuj dhe Jeptoo për femra - BalkanWeb

BOSTON-Në maratonën e Bostonit në konkurrencën e meshkujve fitues doli atleti vendës, Meb Keflezigi. Kjo është hera e parë në tri dekadat e fundit, që
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Meb Keflizighi fitues i Maratonës së Bostonit - Zėri i Amerikės

Amerikani me origjinƫ nga Eritrea Meb Keflizighi doli fitues i garƫs pƫr meshkuj nƫ Maratonƫn e Bostonit, duke u bƫrƫ amerikani i parƫ nƫ tre dekada qƫ e siguron kƫtƫ titull. Maratona e Bo
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Pėrfundon maratona e Bostonit, amerikani dhe keniania fitues - Ora News

Atleti amerikan Meb Keflezigiu pėr meshkujt dhe atletja keniane Rita Jeptoo pėr femra, janė dy fituesit e maratonės tė mbajtur sot nė Boston.Kjo ėshtė hera e parė nė tre dekadat e fundit, qė njė am
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Shėnohet 1-vjetori i sulmeve nė maratonėn e Bostonit - Ora News

Bostoni shėnon sot 1-vjetorin e sulmeve nė maratonėn e qytetit, u vranė 3 persona dhe u plagosėn mbi 260 tė tjerė. Dy bomba, nė formė tenxhereje me presion, shpėrthyen nė vijėn e finishit. P
- Shtuar 1 javė mė parė


»Washington Post dhe The Guardian fitojnė Ēmimin Pulitzer - Ora News

WP dhe Guardian fitojnė Ēmimin Pulitzer Gazetat Washington Post dhe The Guardian kanė fituar Ēmimin Pulitzer pėr mbulimin e Edward Snowdenit dhe tė programit tė mbikėqyrjes sekrete tė SHBA-
- Shtuar 1 javė mė parė


»ldquoWashington Postrdquo ldquoGuardianrdquo marrin ldquoPulitzerrdquo - Top Channel

Cmimi “Pulitzer” u nda mes dy gazetave; prestigjiozes amerikane “Washington Post” dhe asaj britanike “The Guardian” për shkrimet mbi përgjimet e NSA-s&eum
- Shtuar 1 javė mė parė


»1 vit nga atentati ne maratonen e Bostonit - Top Channel

Ceremoni përkujtimore do të mbahen të martën në qytetin e Bostonit, në Shtetet e Bashkuara, për përvjetorin e atentatit me bombë në maratonën e v
- Shtuar 1 javė mė parė


»Teknika e vjetėr e manipulimit tė zgjedhjeve - Gazeta Shqip

Gerrimander Shqipėria po diskuton ndryshimin e hartės sė ndarjes administrative tė vendit, njė reformė e domosdoshme, por qė lidhet ngushtė edhe me fatin e zgjedhjeve tė ardhshme p
- Shtuar 2 javė mė parė


»Papa Franēesk kėrkon falje pėr abuzimet e priftėrinjve - Gazeta Shqip

Vatikan Kreu i kishės premton sanksione kundėr abuzuesve, pas akuzave pėr pasivitet
- Shtuar 2 javė mė parė


»Rusia refuzon ta ndihmoj FBI-në - IndeksiOnline

 Rusia ka refuzuar që ti jap informacione FBI-së në lidhje me një shpërtthim me bombë që ka ngjarë gjatë maratonës në Boston të
- Shtuar 3 javė mė parė


»SHBA, 74-vjecari do të drejtojë maratonën e Bostonit - BalkanWeb

SHBA - Një 74 vjeçar ka në plan të marrë pjesë dhe të drejtojë maratonën e Bostonit. Richard Wallen, nga Flushing do të garojë në kët
- Shtuar 4 javė mė parė


»Gjeorgji gati arresti per Shakashvilin - Top Channel

Autoritetet në Gjeorgji kërcënuan se do të lëshojnë një mandat-arresti për ish-presidentin Mikail Shakashvili, nëse ai nuk kthehet në vend për t&
- Shtuar 5 javė mė parė


»Boston, zjarr masiv në një godinëkatër katëshe, 17 të plagosur - Shqiptarja.com

BOSTON - Një zjarr i madh ka përfshirë një godinë katër -katëshe ditën e sotme në lagjen Back Bay të Bostonit, duke plagosur 17 vetë, than&e
- Shtuar 5 javė mė parė


»Sanksionet pėrėndimore dėmtojnė ekonominė ruse - Ora News

Kriza nė Ukrainė duket se po i shkakton dėme serioze ekonomisė sė Rusisė. Edhe pse udhėheqėsit rusė kanė minimizuar ndikimin e sanksioneve tė fundit amerikane dhe evropiane, analistėt thonė se kapi
- Shtuar 5 javė mė parė


»Maratona e Bostonit shfajesohet agjenti - Top Channel

Një prokuror në Florida të Shteteve të Bashkuara ka shfajësuar një agjent të FBI-së nga akuza për qëllimin për vdekje të një emigranti
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Humbet kĆ«mbĆ«n nĆ« atentatin e Bostonit, balerina i rikthehet kĆ«rcimit - News of Albania

Transmetuar më 20.03.2014 - 20:08 Kishte humbur njĆ«rĆ«n kĆ«mbĆ« nĆ« atentatin e Bostonit gjatĆ« maratonĆ«s sĆ«Ā  15 marsit 2013. PĆ«r njĆ« balerinĆ« pr
- Shtuar 1 muaj mė parė


»The Christian Science Monitor Krimea smund te krahasohet me Kosoven - News of Albania

Transmetuar me 18032014 - 2146 E perditshmja e Bostonit The Christian Science Monitor ne nje analize krahasuese midis Kosoves dhe Kri
- Shtuar 1 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 797 ->797 0 total_found -> total_found 1 797 ->797 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 bostonit ->bostonit 0 docs[0] -> docs[0] 1 797 ->797 0 hits[0] -> hits[0] 1 1342 ->1342

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos