Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Baleti Klasik"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Kledi Kadiu: Në Tiranë do kërcej me muzikë kaba - BalkanWeb

TIRANE-Mos harro, kjo solo, është e bazuar në vuajtje. Atë duhet të shprehë, vuajtjen, kjaj". Gentian Doda, i drejtohet me këto fjalë Kledi Kadiut, ndërkoh
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Yjet bėhen bashkė nė Tiranė - Gazeta Shqip

Hera e parė/ Balerinėt Anbeta Toromani, Kledi Kadiu, Gentian Doda, Erion Kruja, Brigel Gjoka, Hektor Budlla, Leart Duraku, Rezart Stafa, Dorian Grori do tė ngjiten bashkė nė skenėn e Te
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Teatri i Operës dhe Baletit rikthen balerinët e njohur - BalkanWeb

TIRANE - Pas suksesit të korrur dhjetorin e shkuar në teatrin Brancaçio të Romës, më 5 maj 2014 Anbeta Toromani, Kledi Kadiu e balerinë të tjerë të
- Shtuar 3 javė mė parė


»Kledi Kadiu dhe AnbetaToromani rikthehen në Tiranë - Shqiptarja.com

TIRANE- Kledi Kadiu dhe Anbeta Toromani, balerinë mjaft të famshëm në Itali, do të rikthehen në Tiranë për të prezantuar në skenën e TKOB një
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Baleti i Kosovës rikthehet në Tiranë pas 34-vjetësh - BalkanWeb

TIRANE - Ishte viti 1980, kur Baleti i Kosovës kishte mbajtur për herë të fundit në sallën e TOB-it në Tiranë shfaqjen koreografike të titulluar “Hal
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Monolog dhimbjesh, dashurie, malli e proteste - Tirana Observer

(Esse-analizė e vėllimit me poezi,Dhimbjes i rrinė tė vogėla kėpucėt e heshtjes e poetit e publicistit -Vasil Tabaku) Nga Raimonda MOISIU
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Zhizel pėrfundon udhėtimin nė Tiranė - Ora News

Magjia e ” Zhizel” preku Teatrin e Operas dhe Baletit pėr dy netė me rradhė, e luajtur me mjeshtėri nga ēifti i primabalerinėve Enis Nezha dhe bashkėshortja e tij Petra Conte, tė dy bal
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kerni rikthen ''Toskwn'',''Zhizel'', baletin e Agron Alisë - Shqiptarja.com

TIRANE- Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit ka shpallur programin e shfaqjeve janar-shkurt, ku drejtori i Ilir Kerni ka vendosur ta rigjallëroj stinë koncertore me disa vepra madh
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Kerni rikthen ''Zhizelin''-in,''Toskën'', baletin e Agron Alisë - Shqiptarja.com

TIRANE- Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit ka shpallur programin e shfaqjeve janar-shkurt, ku drejtori i Ilir Kerni ka vendosur ta rigjallëroj stinë koncertore me disa vepra madh
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Raffaella Carra: “Pengu i vetëm, që s’pata një fëmijë” - BalkanWeb

Sot, në moshën 70-vjeçare, këngëtarja dhe prezantuesja e famshme italiane kthehet pas në kohë, për të parë gabimet e saj. Ai më i madhi, ë
- Shtuar 1 vit mė parė


»Jeta e re e Penelope Cruz - Gazeta Shqip

Gazeta ShqipAktorja mė e famshme spanjolle tregon pėr pasiguritė, jetėn dhe familjen e re. Gjithmonė kam
- Shtuar 2 vite mė parė


»Maestro Agron Aliaj nje jete kushtuar baletit artistik - Top Channel

“Jeta ime ishte e destinuar plotësisht t‘i dedikohej artit të bukur të baletit.” Kështu është shprehur para pak kohësh legjenda e baletit shqiptar,
- Shtuar 2 vite mė parė»Lideri i ri i Rusisė, Putin ripropozon njė soc-realizėm pėr letėrsinė - Gazeta 55

21-03-2012 / Nga Martin Sixsmith (Nju Jork Tajms) Për disa rusë kjo të kujton një paraardhës të shkëlqyeshëm kategorik. Stalini, gjithashtu, pati nj
- Shtuar 3 vite mė parė»Vlorë, "Banda e Vlorës", premiera e trupës së varietesë - BalkanWeb

VLORE- Trupa e Varietesë e Teatrit “Petro Marko” e qytetit të Vlorës shfaqi mbrëmjen e djeshme premierën e titulluar “Banda e Vlorës”, që ish
- Shtuar 3 vite mė parė


»Zhizel ne TOB per diten e te dashuruarve - ABC News

Për ditën e të dashuruarve një numër i madh artëdashësish  kanë preferuar ta kalojnë mbrëmjen duke shijuar baletin e famshëm “Zhizel&r
- Shtuar 3 vite mė parė


»Zhizel per diten e dashurise - ABC News

Për ditën e të dashuruarve në skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit do të ngjitet në skenë baleti “Zhizel” me plot risi nga koreografi, Agron
- Shtuar 3 vite mė parė


»Zhizeli shqiptar i Agron Aliajt - Gazeta Mapo

Rexhep Demetja Keto dite ne skenen e Teatrit te Operas dhe Baletit u shfaq me sukses nje nga veprat me te shquara te repertorit klasik boteror baleti Zhizel me libret t
- Shtuar 3 vite mė parė


»Suela Konjari: 2012, viti i veprave shqiptare - Metropol

26/01/2012  Qendra Kulturore Tirana Njė vit i lidhur tėrėsisht me 100 vjetorin e Pavarėsisė. Kėshtu do tė jetė 2012-a pėr Qendrėn Kulturore “Tirana” (Teatri i Metropolit). Ndaj edhe
- Shtuar 3 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 163 ->163 0 total_found -> total_found 1 163 ->163 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 baleti ->baleti 0 docs[0] -> docs[0] 1 803 ->803 0 hits[0] -> hits[0] 1 1458 ->1458 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 klasik ->klasik 0 docs[1] -> docs[1] 1 2953 ->2953 0 hits[1] -> hits[1] 1 3703 ->3703

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos