Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Abdyli"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Dr. Abdyli: As coptim e as këmbimVeriu e Lugina, pjesë të Kosovës! - Shqiptarja.com

"Lugina e Preshevës historikisht ka qenë pjesë përbërëse e trungut etnik shqiptar që nga Mbretëria ilire e Dardanisë e më pas Provincës s&eu
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Agim Faja: “Origjina e botës”, ai skandalizon vërtet shqiptarët arti? - Shqiptarja.com

TIRANE- Desh harrova për çka shkruaje lidhur me Gustav Kurben, i cili, meqë vinte nga një qytet i vogël në periferi të Francës, shoqëria e sofistikuar pa
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Kthimi i Kadri Roshit - BalkanWeb

Jehona e ftesës i shkoi atje në eter, tek bënte prova për të interpretuar një fi gurë historike në moshën e thellë. Mjekra po ajo, e bardhë dhe e
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Kristo Frashëri: Akuzat ndaj Abydl Frashërit, herë agjent i Perandorisë e herë i Europës - BalkanWeb

TIRANE-Abdyl Frashëri hyri ndërkohë edhe në fushën e historiografisë ndërkombëtare. Madje, këtu ai hyri si triumfator kundrejt fyerjeve, shpifjeve dhe deni
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Kristo Frashėri: Abydl Frashėri, herė agjent i Perandorisė e herė i Europės - BalkanWeb

TIRANE-Abdyl Frashėri hyri ndėrkohė edhe nė fushėn e historiografisė ndėrkombėtare. Madje, kėtu ai hyri si triumfator kundrejt fyerjeve, shpifjeve dhe denigrimeve qė kishte pėsuar nga qarqet publicist
- Shtuar 5 muaj mė parė»Forcohet LDK-ja e Drenasit - IndeksiOnline

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), dr. Isa Mustafa, ka thënë të mërkurën në Drenas, se kjo komunë meriton një trajtim më të
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Njė histori pa varr! - Tema


- Shtuar 7 muaj mė parė


»Mësimet e Lidhjes - BalkanWeb

Nëse ka një moment në historinë e Shqipërisë ku krahas luftës së përditshme politike, diplomatike e ushtarake lindi mendimi politik, filozofik e shoqë
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Artana me plan operativ për pritjen e mërgimtarëve - IndeksiOnline

 Komandanti i stacionit policor në Artanë Shukri Aliu ka thënë se tashmë është bërë plani operativ nga ana e policisë për sezonin verore,
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Mėsimet e Lidhjes - Tirana Observer

Nga Xhafer Rapillari
- Shtuar 11 muaj mė parė


»EKSKLUZIVE/Ekrem Bardha: Si organizova vizitėn e parė tė Berishės nė SHBA mė 1991 - BalkanWeb

Konsulli i nderit i Shqipėrisė nė SHBA, Ekrem Bardha, njė nga personalitetet atdhetare mė tė spikatura tė diasporės nė Amerikė, i cili pėr vite me rradhė me veprimtarinė e tij patriotike ka kontribuar
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Dëshmitari Avdyli ndryshon deklaratat - IndeksiOnline

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës ka përfunduar paraqitja e provave në procesin gjyqësor të rigjykimit të “Grupit të Llapit”. Dë
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Po vazhdon procesi gjyqësor ndaj ”Grupit të Llapit” - IndeksiOnline

Gjykata Themelore e Prishtinës po vazhdon me procesin gjyqësor të rigjykimit të Rrustem Mustafës, Latif Gashit dhe Nazif Mehmetit të njohur si ”Grupi i Llapit&rd
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Ish- zyrtari i Ministrisë së Arsimit paditë MASHT-in - IndeksiOnline

Ish- zyrtari i Ministrisë së Arsimit, Abdyl Gashi vendosi ta padisë MASHT’in, pasi doli në pension. Me këtë veprim ai kërkoi dy rroga të plota nga mini
- Shtuar 1 vit mė parė


»Homazh pėr mikun tonė, Abdyl Kėrluku - Gazeta 55

22-03-2013 / Nga Reshat Kripa I nderuar miku  ynë Abdyl Kërluku!! Ju them mik se me të vërtetë i tillë ishe. Ti ishe këshilltari ynë i urtë
- Shtuar 1 vit mė parė


»Turqia këmbëngul në rishikimin e librave të historisë - IndeksiOnline

Një delegacion nga Turqia pritet ta vizitojë Kosovën në fund të këtij muaji për të biseduar me autoritetet arsimore kosovare për trajtimin që i b&e
- Shtuar 1 vit mė parė


»Jorgo Bulo: Sami Frashëri, na takonmë shumë ne, ikona e Rilindjes - Shqiptarja.com

TIRANE - Një histori që përsëritet. Pas refuzimit për kthimin e eshtrave të Sami Frashërit nga shteti turk në kohën e regjimit komunist në Shqipë
- Shtuar 1 vit mė parė


»Gjilan: Një muaj paraburgim për hajnin që i vodhi armën policit - IndeksiOnline

Husmet Abdyli është arrestuar më 13 shkurt nën dyshimin se më 3 janar 2013 i ka vjedhur në shtëpinë e tij policit të Gjilanit revolen, prangat, radiolid
- Shtuar 1 vit mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 205 ->205 0 total_found -> total_found 1 205 ->205 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 abdyli ->abdyli 0 docs[0] -> docs[0] 1 205 ->205 0 hits[0] -> hits[0] 1 278 ->278

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos